Wiele osób nie bardzo wie jak rozpocząć trening bestrzałowy, na co zwracać uwagę, jak często ćwiczyć, itp. Ponieważ pisałem już o treningu bezstrzałowym ogólnie, dzisiaj skupię się na prostym programie treningowym.

Na początku ważna uwaga. Wszystkie opisane poniżej ćwiczenia przedstawiono jedynie w celach informacyjnych. Trening zawsze powinien być prowadzony przez doświadczonego instruktora.

W strzelectwie dynamicznym i bojowym, często trzeba działać, gdy człowiek jest zmęczony lub bardzo silnie zestresowany. W takiej sytuacji nie pomogą same ćwiczenia bezstrzałowe i nawet częste wizyty na strzelnicy. Do tego, aby właściwie kontrolować broń, potrzebne są bowiem: kondycja, siła i wytrzymałość określonych grup mięśni.

Techniki bojowego strzelania jedną ręką są poniekąd tematem, do którego niechętnie odnoszą się zarówno strzelcy jak i instruktorzy, pomijając formacje specjalne, w których  kładzie się spory nacisk na tego typu trening od samego początku.

Każdy trening ma wiele wymiarów i poziomów. Każdy młody adept sztuki walki wręcz zaczyna najpierw od szkolenia ogólnego i nauki poszczególnych technik. W świecie strzelectwa taką rolę pełni zapoznanie się z obsługą broni i trening bezstrzałowy, podczas którego strzelec uczy się zgrywać przyrządy, trzymać broń i pracować na języku spustowym. Ale co dalej?